چرا رضا پهلوی از نظر مردم ایران پذیرفتنی نیست

رضا پهلوی حداقل به چهار دلیل از نظر مردم ایران مردو د و مطرود است :

1. رضا سوگند سلطنت خورده و هرگز آن سوگند را لغو نکرده است . رضا متاسفانه هنوز بر سوگند سلطنت خود استوار است و مطابق آن سوگند هدف نهاییش برقراری مجدد سلطنت خونبار پهلوی بر ایران است . کسی که سوگند سلطنت خورده هرگز نمیتواند ادعای دموکراسی و آزادیخواهی داشته باشد . اصولا سلطنت موروثی و اینکه چون کسی از تخمه و نژاد خاصی است بر دیگران برتری دارد یک عقیده و اعتقاد قرون وسطایی است که در جهان مدرن جایی ندارد .

2. رضا پهلوی سابقه سیاه و ننگین خاندان پهلوی را یدک میکشد و این سابقه و رایحه  نامطبوع هرگز از او جداشدنی نیست . فردی با چنین سابقه خانوادگی شانسی در سیاست آینده ایران ندارد و خوشبختانه ایران ما قحط الرجال نیست که از روی ناچاری کسی با چنین سابقه ای تنها میداندار باشد.

3. حتی اگر رضا پهلوی سوگند سلطنت خود را لغو کند با اطرافیان خود چه میکند ؟  رضا در خارج درباری به دور خود گرد آورده است یکی از یکی بدتر و بدنامتر . امثال پرویز ثابتیها ، فخرآورها ، و نوکران سابق خاندان پهلوی مانند آتابایها و ساواکیها و ارتشیهای سابق ارتش شاهنشاهی و تعدادی از سرمایه دارانی که با زدوبند با خاندان پهلوی به ثروتهای افسانه ای دست یافتند و هنوز سودای بازگشت آن دوران را در سر دارند .به این افراد اضافه کنید مجموعه ایل و تبار  شاهپورها و شاهدختها و اعضای خانواده سلطنتی که هنوز  در انتظار گسترده شدن خوان سابق هستند.  این افراد همراه با رضا به ایران بازخواهند گشت . اینان مانند خاندان بوربون فرانسه نه چیزی یاد گرفته اند و نه چیزی از خاطر برده اند و در اندیشه انتقام از ملت ایران برای انقلاب 57 و برقرار کردن بساط دزدی و چپاول قبل از سال 57 هستند . حتی برفرض محال اگر رضا سوگند سلطنت خود را لغو کند این افراد ، از مادرش گرفته تا فراریان رژیم سلطنتی مانع خواهند شد . مادرش هنوز او را با لقب رضا شاه دوم مینامد ، چه انتظاری از اینان دارید .

4. رضا پهلوی اصولا ایرانی نیست . او تا 17 سالگی در پشت درهای بسته کاخهای پدرش زیست و از زندگی مردم ایران همانقدر اطلاع داشت که یک آمریکایی یا انگلیسی . پس از آن هم در آمریکا زیسته و طبعا به دانشش از مردم ایران و زندگی ایرانی چیزی افزوده نشده . ایرانیانی که او میبیند و با آنان در تماس است همه از قماش چاپلوسان و دستبوسان سابق هستند که حتی اگر خودش بخواهد نخواهند گذاشت چشمانش به واقعیت ایران باز شود .

برچسب‌ها: , ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: