پیام به دموکراسی و ملت قهرمان ترکیه ، اکنون 25مرداد است مبادا به خواب روید ….

ای کاش در سال 32 ما هم یک اردوغان داشتیم . البته میدانیم که اردوغان به موجب قانون اساسی ترکیه قدرتی ندارد و فقط نماد دموکراسی و مردم ترکیه است ولی با گردهمایی زیر پرچم  همین نماد قدرتمند مردم ترکیه توانستند کودتا را شکست دهند و اکنون با قدرت تمام پسمانده های کودتا را تصفیه میکنند . البته مصدق قهرمان ملی همه ما  ایرانیان است و در دل همه ما جای دارد  ولی اگر مصدق قاطعیت اردوغان و دولت قانونی ترکیه را داشت، یا لااقل یکی مثل اردوغان را درکنار خود داشت ،  کودتای 28 مرداد صد در صد شکست خورده بود و ملت ایران مزدوران آمریکا را به سزای اعمال خود رسانده بود . سرلشکر زاهدی هم مثل رهبر کودتای ترکیه که دیروز در تلوزیونها دیدیم با سر  خمیده و دست بسته جلوی دوربینها ظاهر میشد و شکر خوردم و غلط کردم میگفت و زار میزد . شکی ندارم اگر کودتای آمریکایی شکست خورده بود اکنون به جای اینکه جمهوری اسلامی  باشیم یک کره جنوبی و ژاپن دیگر در این سوی آسیا بودیم و دموکراسی ما حتی از دموکراسی ترکیه هم قدرتمندتر و محکمتر بود .

در هنگامه نبرد و کودتا ملتها به رهبران  قدرتمند و مصمم احتیاج دارند تا دشمن را شکست دهند . دموکراسی ترکیه اکنون با رهبرانی همچون اردوغان و مهمتر از او  نخست وزیر فعلی خود نه تنها کودتا را شکست داده بلکه با قدرت و قاطعیت هرچه تمامتر در پی  از ریشه کندن و خشکاندن سرطان درازمدت کودتا در ارتش و دولت است . تمامی سر پنجه های سرطانی قدرت موازی که در طی هشتاد سال حاکمیت ارتش بر سیاست ترکیه در کالبد دموکراسی ترکیه فرو رفته اند  اکنون به همت مردم یکی پس از دیگری ریشه کن میشوند . چه ارتش ، چه قوه قضاییه ، چه نهادهای آموزشی و چه نهادهای دولتی ، دیگر جای کودتاچیان و طرفداران آن روحانی مرتجع ، گولن ، نیستند . فداییان گولن به تدریج از همه این نهادها بیرون گذاشته میشودند و سازمان مخفی و تار عنکبوتی و قدرتمند این آخوند مرتجع کاخ نشین ساکن آمریکا به تدریج ریشه کن میشود . امید است که با این تصفیه تاریخی یکبار برای همیشه ملت ترکیه نقطه پایان بر کودتاهای پایان ناپذیر ترکیه بگذارد و دست ارتش را از قدرت کوتاه کند . قدرت ارتش ترکیه تنها مانع رشد و گسترش دموکراسی در ترکیه بود . اکنون به نظر می رسد  ملت ترکیه پس از چندین و چند کودتای خونین ارتشی این بار سرانجام کار را تمام خواهند کرد و ارتش را برای همیشه مطیع قانون اساسی ترکیه خواهند نمود . کاش ما ایرانیان هم در سال 32 قاطعیت ترکها را داشتیم .

تذکر همه ایرانیان به ملت ترکیه این است که شما اکنون در روزهای پس از 25مرداد هستید . در آن چند روز پس از 25مرداد   ملت ایران فرار شاه را در خیابانها جشن گرفتند و همه فکر میکردند دیگر کار تمام است و از کودتاچیان کاری بر نخواهد آمد اما با کمال  تاسف دیدیم که آنها زود به خود جنبیدند و با کودتایی دیگر دموکراسی ایران را به خاک و خون کشیدند . دوستان عاشق دموکراسی در ترکیه  ، شما اکنون در روزهای 25مرداد هستید . ارتش و نوکران آن در بدنه دولت هنوز بسیار قدرتمندند . مبادا شادی شکست کودتا شما را سست کند و از تصفیه ارتش باز دارد . اشتباه ما ایرانیان را تکرار نکنید . البته به نظر می آید شما آن اشتباه را تکرار نخواهید کرد . اگر قانون وضعیت ویژه از مجلس بگذرد شما وقت خواهید داشت در ظرف سه ماه آینده  ارتش و دولت را کاملا تصفیه کنید طوری که دیگر 28 مردادی در کار نباشد .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: