بحث بعد از مرگ شاه ، بحث بعد از مرگ شاه

جوابی را که به یکی از کاربران سلطنت طلب بالاترین داده بودم در اینجا ذکر میکنم . مرتجعان سلطنت طلب به محض اینکه با انتقاد از دیکتاتوری خونین و مزدور شاه روبرو میشوند به جای جواب دادن ، که البته عاجزند چون تاریخ را نمیتوان انکار کرد ، شروع میکنند به بهانه گیری که اکنون زمان صحبت از شاه نیست و باید به خامنه ای پرداخت. خودشان مجازند صبح تا شب از اعلیحضرت بگویند و در مورد دوران مثلا خوش حکومت تک حزبی رستاخیز و شکنجه های وحشیانه ساواک آه بکشند و آرزوی بازگشت آن حزب و آن شکنجه هارا بکنند ولی وای به وقتی که کسی بگوید حکومت شاه کژ بود و کاستی داشت و شکنجه های شاهانه مخالف همه اصول حقوق بشر بود. جواب را در زیر میخوانید:

دوست عزیزٍ سلطنت طلب  شما متاسفانه مرا به یاد عده ای روشنفکر ساده لوح پایان دوران شاه می اندازید که میگفتند فعلا همه باید برای برکناری شاه بسیج شویم و هیچ برنامه ای برای بعد از شاه نداشتند . وقتی هم میگفتی این خمینی گزینه مناسبی برای رهبری نیست میگفتند ای بابا اکنون باید با وحدت کلمه ( دقیقا همان کلماتی که شماالان به کار بردید ، یک اصطلاح آخوندی بود) بر علیه شاه بسیج شد و شما دارید اتحاد مردم را بر هم میزنیدوقتی میگویید خمینی (یا رضای لس آنجلسی و سلطنت) گزینه مناسبی نیست.

دیدیم نتیجه آن برخوردها چه شد و گرفتار چه بلایی شدیم که کم از دیکتاتوری خونریز و خشن شاه ندارد.

آیا شما از ما میخواهید اکنون ساکت باشیم و درمورد آینده ایران نیندیشیم ؟ به بهانه اینکه به اتحاد لطمه میزند؟ که بعد ما را گرفتار خمینی دیگری (رضای لس آنجلسی) کنید؟

درکنارآن ساده لوحان بودند بسیجیان خمینی که تا بحثی در میگرفت که آینده ایران چه باید باشد حمله ور میشدند که «بحث بعد از مرگ شاه ، بحث بعد از مرگِ شاه» . البته میدانم شما از آن نوع بسیجیان نیستید و نعره نمیکشید که «بحث بعد از مرگ خامنه ای» . بحث بعد از مرگ خامنه ای یعنی خفه شو و دم مزن و از بازگشت حکومت پهلوی و سلطنت نگران نباش . یعنی سابقه تاریک و ننگین پنجاه ساله حکومت پهلوی را فراموش کن و به ما اطمینان کن که آزموده را آزمودن خطا نیست .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: