نبوغ مالی رضا شاه کبیر

همه جور توجیهی برای دزدیهای رضا خان قزاق در دوران پادشاهیش شنیده بودیم به جز این توجیه به غایت چاپلوسانه را ، که به لطف بالاترین این راهم دیدیم  و لینکش بالاترین امتیاز را از شناسه های یدکی  و زیرخاکی عاشقان دیکتاتوری پهلوی و شکنجه های ساواک  گرفت .

تیتر مطلب این است : «خاطره ای از سلیمان خان بهبودی مدیر دفتر رضا شاه بزرگ» (معمولا سلطنت طلبان به طرف میگویند کبیر نمیدانم اینجا یادش رفته باید یاد آوری کرد که کبیرش کند ) . سپس در متن  دزدیهای کلان این کلان دزد را از زبان خودش توجیه کرده است .

البته چاپلوسان و کاسه لیسان اطراف رضا که از خوان نعمت او بهره مند میشدند و خود با  دزدیها و فساد مالی او همراهی داشتند باید چنین چاپلوسی کنند. زمان شاه هم چاپلوسی فراوان بود . ولی تا به این حد را به جرئت میگویم تا کنون ندیده بودم .

مردک با وقاحت تمام میگوید رضا خان قزاق برای خیر و صلاح ملت ایران دزدی میکرد. باز خوب است لا اقل اعتراف به دزدی میکند و حتی از زبان رضا این  دزدیهای کلان را تایید میکند. همه میدانیم که رضا وقتی به قدرت رسید از مال دنیا یک خانه در تهران داشت و بس و پانزده سال بعد وقتی با کمال دنائت  و خفت  بدون شلیک حتی یک گلوله از مقابل قوای مهاجم گریخت و ایران و ایرانی را دست بسته تسلیم بیگانگان کرد مالک بیش از نیمی از زمینهای زراعی مملکت شده بود و همه میدانیم آن زمینها را با پول نداشته اش نخرید بلکه با ارعاب و قلدری و زور و تهدید همه را مجانی از صاحبانش گرفت و بالا کشید.

یکی نیست به این عاشقان شکنجه و کودتاهای آمریکایی و دیکتاتوریهای تک حزبی رستاخیزی بگوید شرم کنید. چاپلوسی تا به کجا ؟ آیا  فکر میکنید با این چاپلوسیها از دربار آینده رضا پهلوی چیزی عایدتان خواهد شد؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: