به چند دلیل در پیروزی جو بایدن شک دارم

با ظهور کرونا و تظاهرات ضد نژادپرستانه و بی کفایتی مطلق ترامپ در روبرویی با این دو مسئله بسیاری بر این عقیده اند که ترامپ انتخابات پیش رو را خواهد باخت .

اما من به چند دلیل در این مورد شک دارم . دلایلم را در نظری در جای دیگر در بالاترین گذاشتم و دیدم بد نیست که اینجا هم ذکر کنم :

به چند دلیل در پیروزی بایدن شک دارم :(البته در عرض چهارماه آینده هزاراتفاق ممکن است رخ دهد که به کلی معادلات سیاسی را بر هم زند و هرگز با قاطعیت صد در صد درمورد این امور نمیتوان نظر داد)

  1. صدها ملیارد دلار سرمایه پولداران و کورپوریشنهای آمریکایی که ترامپ مالیاتشان را به شدت کم کرده پشت ترامپ است برای اینکه بازهم بیشتر برایشان کارکند. آنها میدانند اگر ترامپ دوباره انتخاب شود بازهم مالیات آنها را کم خواهد کرد و همه قوانین آمریکا را به نفع آنها تغییر خواهد داد. این صدها ملیارد دلار به زودی پس از کنگره حزب جمهوریخواه به صورت یک سیل عظیم تبلیغاتی سراسر شبکه های تلوزیونی و اخبار و اطلاعات آمریکا را پر خواهد کرد.
  2. یکی از دوحزب اصلی آمریکا که به نظر می آید با دموکراسی خداحافظی کرده است کاملا پشت ترامپ است . حزب جمهوریخواه که مدافع منافع سرمایه داران است با ترامپ هیچ مشکلی ندارد و میداند که بدون ترامپ بازنده خواهد بود در نتیجه تمام شبکه قدرتمند تبلیغاتی و سازماندهی خود را برای انتخاب مجدد ترامپ به کار خواهد انداخت.
  3. چین ، روسیه و ایران تمام قدرت اینترنتی و مزارع ترول خود را برای انتخاب مجدد ترامپ بسیج کرده اند. یادمان هست که در انتخابات سال 2016 ترولهای روسی نقش مهمی در پیروزی ترامپ و مبارزه بر علیه هیلاری کلینتون داشتند. اکنون نیز همان روش دنبال میشود. چین برای اینکه آمریکا بیشتر منزوی شود و چین جای آمریکا را در جهان بگیرد. ترامپ موفق شده است آمریکا را مضحکه جهانیان کند و از همه قراردادهای بین المللی خارج سازد و چین میداند که در دوردوم این امر شدت خواهد یافت و آمریکا به کلی منزوی خواهد شد و چین خواهد توانست به عنوان یک ابرقدرت جوان و قدرتمند جای آمریکا را بگیرد. روسیه برای اینکه بتواند کریمه و گرجستان را ببلعد و دیکتاتور ی پوتین ادامه یابد . ایران برای اینکه دیکتاتورها برای بسیج مردم احتیاج به دشمن دارند و با حضور اوباما یا بایدن این دشمن ساده و آسان از دستشان گرفته خواهد شد و بهانه برای سرکوب شدید داخلی نخواهند داشت.
  4. جو بایدن به هیچوجه کاریزما ندارد و سنش بسیار بالاست و جذاب سیاسی نیست . ترامپ خدای تبلیغات تلوزیونی است و هنرپیشه به دنیا آمده است و نمونه اش ریلتی شوی اپرنتیس است که در آن توانسته بود گروه عظیمی بیسواد و بیخبر را واقعا قانع کند که یک نابغه اقتصادی است با اینکه هرکس که هر را از بر تشخیص میدهد میداند که ترامپ در همه بیزنسهای خود ورشکست بوده و فقط با پولشویی برای الیگارشهای روسی و بازی در سریال اپرنتیس سرمایه خود را حفظ کرده است.
  5. درست است که ترامپ نارسیسیست و سایکو پت و بسیار ابله و بیسواد است ولی در یک چیز نابغه است و آن هم فریب دادن گروههای اجتماعی بیسواد و کم تحصیلات . آنها خود را در او میبینند و عاشق او هستند و اورا دست انتقام خدا از الیتی میبینند که همیشه آنها را تحقیر کرده اند. خودش به درستی بارها گفته است اگر من روز روشن وسط خیابان پنجم آدم بکشم باز این گروه طرفدار من خواهند ماند چون عشق آنها به ترامپ حالت عشق مذهبی و عشق به سلبریتی دارد و از روی عقل و منطق نیست. چهل درصد طرفدار او در سه سال و نیم اخیر هرگز حتی یک درصد کم نشده اند . آنها زبان ترامپ را که به زبان خودشان سخن میگوید درک میکنند . مثل او نژادپرستند و مثل او از علم و دانش و تحصیلات بیزارند و او را بهترین نماینده خود میدانند.
  6. اوانجلیکالهای متعصب بنیادگرای مسیحی سخت طرفدار ترامپند ومعتقدند ترامپ برگزیده خداوند برای برآوردن نیات آنهاست . نگاه کنید به سه فرد بسیار موثر در دولت ترامپ : پمپئو و پنس و بار هرسه مسیحیان بسیار متعصب مسیحی و معتقد به پایان جهان در آینده ای نزدیک هستند و فکر میکنند ترامپ فرستاده خداست برای اینکه مقدمات روز قیامت را فراهم آورد. اوانجلیکالها در آمریکا بر خلاف سایر کشورهای پیشرفته جهان که مذهب در آنها جایی ندارد هنوز بسیار در سیاست موثرو قدرتمندند.
  7. سیستم انتخاباتی آمریکا بسیار بسیار عقب مانده تر از سایر کشورهای جهان است . سیستم الکتورال برای انتخاب رییس جمهور هیچ جای دیگر در جهان استفاده نمیشود. ترامپ به کمک این سیستم با اینکه سه ملیون رای کمتر از هیلاری داشت رییس جمهورشد در حالی که در هرکشور دیگر جهان اگر آن انتخابات برگزار شده بود هیلاری کلینتون با سه ملیون رای بیشتر از ترامپ حتما رییس جمهور بود. حزب جمهوریخواه متخصص استفاده از قوانین و سیستم انتخاباتی آنتیک و عقب مانده آمریکاست و در این امر بسیار از دموکراتها ماهرتر است.اینبار هم حتی اگر رای جو بایدن تا پنج ملیون هم بیشتر از ترامپ باشد باز سیستم الکتورال به ترامپ اجازه خواهد داد رییس جمهور شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: